Важливість нормальної роботи гальмівної системи автомобіля обумовлена ​​тим, що це одна з основних систем, що забезпечують безпеку експлуатації автомобіля. Саме тому важливо стежити за станом гальмівної системи, і вчасно проводити її технічне обслуговування.

 

 

ЩОДЕННА ПЕРЕВІРКА ТОРМОЗНОЙ СИСТЕМИ

 

 

 

 

 

1. Перед виїздом, щодня, огляньте елементи гальмівної системи і переконайтеся у відсутності течі гальмівної рідини. При виявленні течі, їх потрібно усунути підтягуванням з'єднань, або заміною що вийшли з ладу деталей.

 

 

технічне обслуговування гальмівної системи автомобіля

 

 

2. Перед початком руху, переконайтеся, що педаль гальма «туга», і не «провалюється».

 

 

Далі перевірте гальма на ходу, під час руху. Якщо гальма справні, то гальмування відбувається після одноразового натискання на педаль, гальма починають задіятися, при натисненні педалі, приблизно, на половину її повного ходу. Якщо педаль доводиться натискати кілька разів, щоб гальма «схопили», то, швидше за все, в систему потрапило повітря і гальма потрібно «прокачати», тобто видалити бульбашки повітря з системи.

 

 

Розгальмовування також має відбуватися без затримок, як тільки ви відпустите педаль гальма.

 

 

3. Регулярно перевіряйте рівень гальмівної рідини в живильному бачку головного гальмівного циліндра і при необхідності, доливайте рідину.

 

 

Не допускайте потрапляння бруду пилу й сміття в живильний бачок, відкриваючи його, попередньо протирайте ганчіркою. Не рекомендується наливати в бачок рідини більше, ніж позначено міткою максимального рівня. Будьте акуратні і не допускайте попадання гальмівної рідини на лакофарбове покриття кузова, так як це може його пошкодити.

 

 

При огляді не забудьте перевірити вентиляційний отвір на кришці живильного бачка. Отвір не повинен бути засміченим. Якщо гальмівну рідину доводиться часто доливати, значить в системі є витік, яку потрібно виявити і усунути.

 

 

ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ Гальмівна система АВТОМОБІЛЯ

 

 

 

 

 

1. Регулярно і своєчасно проводите заміну гальмівної рідини в системі, оскільки з часом вона втрачає свої експлуатаційні властивості. Для більшості автомобілів рекомендована заміна гальмівної рідини один раз на два роки, або після пробігу 50 тис. Км. Уточніть цю інформацію, вивчивши керівництво з експлуатації та обслуговування вашого автомобіля.

 

 

2. Періодично перевіряйте ступінь зносу накладок гальмівних колодок. При товщині накладок менше 1,5 мм, колодки потрібно замінити.

 

 

роботи з обслуговування гальмівної системи авто

 

 

Колодки гальм барабанного типу підлягають заміні при зношенні накладок до товщини менше 2 мм.

 

 

3. Перевіряйте величину ходу важеля стоянкового гальма. Автомобіль повинен загальмовується на ухилі 30%, при переміщенні важеля на 4 - 5 зубців (клацань). При необхідності проведіть регулювання стоянкового гальма, відповідно до інструкції до автомобіля.

 

 

4. Через кожні 30 тис. Км пробігу потрібно перевіряти працездатність вакуумного підсилювача гальм.

 

 

Натисніть на педаль гальма 5- 6 разів при зупиненому двигуні, потім вичавіть педаль на половину її ходу, і запустіть двигун автомобіля. Якщо підсилювач гальм справний, то ви повинні відчути, як педаль «йде» вперед. В іншому випадку перевірте герметичність шланга, що йде від вакуумного підсилювача до впускний трубі двигуна.