Як відомо, повітря надходить у двигун автомобіля для освіти повітряно-паливної суміші повинен бути попередньо очищений від пилу. Якщо цього не робити, то частинки пилу потрапивши в двигун, зіграють роль абразиву і прискорять його знос.

ПРИЗНАЧЕННЯ ПОВІТРЯНОГО ФІЛЬТРА АВТОМОБІЛЯ

 

Для очищення повітря застосовують повітряні фільтри.

навіщо потрібен фільтр

Сьогодні, із застосуванням сучасних фільтруючих матеріалів і завдяки різним конструкторським рішенням вдається довести ефективність фільтрації до 99,9%. Автомобільні повітряні фільтри можуть затримувати не тільки великі частки, а й зовсім невеликі, розміром в декілька мікрон.

як працює фільтр

Робота повітряного фільтра

Крім високого ступеня очищення повітря немаловажним фактором для повітряного фільтра є його продуктивність і створюване їм опір повітряному потоку, адже для роботи двигуна внутрішнього згоряння потрібно близько 10 м3 повітря на кожен літр спалюваного їм палива.

ЯКІ БУВАЮТЬ ФІЛЬТРИ: ЇХ ПРИСТРІЙ

 

Фільтри можуть мати різну конструкцію, форму, розміри і навіть принцип роботи.

Найбільш поширеним фільтруючим матеріалом, застосовуваним для виготовлення повітряних фільтрів автомобіля, є спеціальна фільтрувальна папір, зроблена на основі целюлозного волокна, просочена спеціальним складом. Таке просочення потрібна для запобігання фільтруючого елемента від негативного впливу води, масла і парів палива.

матеріал при виробництві фільтрів

Пристрій фільтра

У багатьох сучасних фільтруючих елементах використовуються добавки синтетичних волокон, які підвищують ефективність фільтрації і поглинальну здатність фільтра.

Сьогодні все частіше можна зустріти фільтри, де застосовуються повністю синтетичні фільтруючі матеріали, які завдяки своїй особливій структурі можуть затримувати в кілька разів більше забруднень, ніж традиційна фільтрувальна папір. Крім того, такі фільтри, маючи високу ефективністю фільтрації, тим не менше, мають у кілька разів менший опір повітрю, ніж фільтрувальна папір.

ФІЛЬТР НУЛЬОВІК

 

Напевно, багато автолюбителів чули про повітряні фільтрах, так званого «нульового опору». Що ж вони з себе представляють?

нулевик

Фільтр нульового опору

Один з методів виготовлення таких фільтрів - багаторазова просочення декількох шарів бавовняної тканини спеціальним складом. Ці шари містяться між двома сітками з алюмінієвого дроту для досягнення необхідної конфігурації фільтрує.

Такий фільтр нульового опору може пропускати як мінімум в два рази більше повітря, ніж традиційні фільтри. Причому, така продуктивність і невеликий опір повітряному потоку фільтра досягаються без зниження його здатності, що фільтрує.

З таким фільтром мотор може, що називається, «дихати на повні груди». Ще одна позитивна особливість фільтрів нульового опору - бруд і пил, затримані на його фільтруючих елементів, практично не впливають на повітряний потік, що проходить через фільтр. Всі ці частинки самі стають частиною фільтруючого елемента, затримуючи більші частки. Ця властивість дозволяє фільтру вловлювати значно більшу кількість пилу.

ДОГЛЯД ЗА фільтр нульового опору

 

Фільтр нульового опору можна використовувати неодноразово. Забруднене фільтр перед повторним використанням просто чистять і миють.

очистити фільтр

Чищення та миття фільтра нулевика

Роблять це в такому порядку:

знімають фільтр, потім використовуючи щітку з м'яким ворсом, обережно очищають поверхню фільтруючого елемента.

далі наноситься спеціальний засіб для чищення таких фільтрів, наприклад, Universal Cleaner з обох сторін фільтрує.

складом потрібно дати вбратися. Приблизно через 10 хвилин фільтр миють у ємності з водою, а потім промивають під струменем проточної води. Сушити фільтр не потрібно.