До вибору моторного масла для вашого «залізного коня» треба підійти відповідально і виважено. Неправильно підібране моторне масло, так само як і часті зміни різних марок масла, вироблені у пошуках оптимального, можуть завдати істотної шкоди серцю вашого автомобіля.

Як правильно підібрати моторне масло

 

 

Перше, що вам необхідно буде зробити в ході пошуку моторного масла - це ознайомитися з рекомендаціями виробника автомобіля, які викладені в його сервісній книжці. При відсутності такої - шукайте рекомендації, щодо всього модельного ряду або певної марки, що розміщуються на офіційних сайтах виробників і продавців аналогічних автомобілів.

Це необхідно для того, щоб вірно і точно визначити стандарти і параметри застосовуваних масел.

підібрати моторне масло

Причому, зверніть увагу на те, що певні масла розробляються для певних типів двигунів, а не для марок автомобілів, адже в одній марці автомобіля може бути представлена досить широка лінійка абсолютно різних двигунів.

Вибираючи моторне масло для свого автомобіля, дуже важливо врахувати ці стандарти і допуски, викладені у вигляді кодування цифр і букв.

Якщо в цьому допустити помилку, тобто підібрати моторне масло не підходяще за хімічним складом для вашого двигуна, то найімовірніше вас чекають неприємні сюрпризи, у вигляді збільшення витрати палива, зниження потужності двигуна, а цілком можливо і швидкого його капітального ремонту.

Також дуже важливо враховувати те, яке масло було раніше залито в двигун вашої машини. Як вже говорилося раніше, часті заміни мастил пагубні для двигунів, тому приймати рішення про заміну того чи іншого масла на нову марку варто лише в декількох випадках.

 

Якщо допуски і параметри використовуваного раніше масла не відповідають вимогам двигуна або при підвищеній витраті масла, причому в другому випадку рекомендується вибрати схоже масло більшої в'язкості. В інших випадках про доцільність заміни масла варто задуматися і приймати рішення про неї тільки будучи повністю впевненим, в необхідності такої заміни.

Також треба визначитися у виборі між синтетичними і мінеральними маслами.

мінералка і синтетика

Перші визнаються більш довговічними і якісними, однак і більш дорогими в порівнянні з другими. До того ж синтетичні масла можуть підійти не для всіх автомобілів - є ряд, достатньо вікових автомобілів, у тому числі і вітчизняного виробництва, на яких використання синтетики не рекомендується.

ЯК ВИБРАТИ В'ЯЗКІСТЬ моторного масла?

 

 

Наступним кроком у підборі правильного масла є з'ясування необхідної вам в'язкості і класу автомастила.

як вибрати в'язкість моторного масла

Підбір масла по в'язкості

Характеристики в'язкості слід вибирати не тільки виходячи з рекомендацій автовиробника, але і грунтуючись на кліматичних даних вашого регіону. Наприклад, масло підвищеної в'язкості, спеціально призначене для роботи двигуна в особливо важких умовах, буде не тільки марно, але й шкідливо для двигуна працюючого в стандартних умовах помірного кліматичного поясу.

Також при виборі в'язкості масла слід враховувати пробіг автомобіля, високий показник якого вимагає більш високих параметрів високотемпературної в'язкості, вибирати які слід з урахуванням допустимих автовиробником меж.

Відео: дає повну відповідь на питання, як вибрати в'язкість моторного масла.

 

 

ПОКУПКА ОЛІЇ ДЛЯ ДВИГУНА

 

 

І останній, але не менш важливий етап підбору моторного масла - це його придбання. Не секрет, що наш авторинок переповнений підробками, причому найчастіше підробляються саме самі хороші і всім відомі бренди, в тому числі і дорогі.

Ні ринки, ні магазини не зможуть вам гарантувати покупку саме того масла, назва якого вказано на упаковці.

як правильно підібрати моторне масло

Придбання моторного масла

Із досить високим ступенем надійності можна стверджувати про відсутність підробок тільки у офіційних представників або на фірмових СТО того чи іншого виробника.

Довіряйте перевіреним і зарекомендували себе з позитивного боку брендам і не робіть вибір на користь сьогохвилинних, добре розрекламованих новинок, якість яких зовсім ще ні кому не відомо.

Ми рекомендуємо використовувати високоякісні моторні оливи від всесвітньо відомих європейских виробників EUROL і TOTAL