Масляний фільтр, є однією з важливих частин системи змащення двигуна автомобіля. Від якості його роботи залежить термін служби двигуна і його безвідмовність.

 

 

Як відомо, основне завдання масляного фільтра - це очищення моторного масла від різних твердих включень, що утворюються в самому двигуні в процесі роботи, і потрапляють в нього разом з паливом і повітрям, тобто не затрималися паливним і повітряним фільтрами.

 

 

Всі масляні фільтри можна розділити на кілька типів:

 

 

           частковопотокові, повнопотокові і комбіновані –

 

 

цей момент потрібно враховувати при виборі фільтра.

 

 

як вибрати масляний фільтр

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повнопотоковий масляні фільтри

 

 

 

 

 

Повнопотоковий масляний фільтр працює, пропускаючи через себе весь потік масла, що надходить від масляного насоса.

 

 

Важливою деталлю в такому фільтрі є перепускний клапан. У разі якщо тиск масла в системі змащення підвищиться і наблизиться до критичної позначки, наприклад, при засміченні фільтра, то, перепускний клапан відкриється, і тиск знизиться.

 

 

Правда, при цьому потрібно враховувати, що масло не буде очищатися, і до деталей двигуна воно буде надходити забрудненим, але, зате, двигун не вийде з ладу через недостатню мастила деталей.

 

 

ЧАСТІЧНОПОТОЧНИЙ масляні фільтри

 

 

 

 

 

Частковопотокві масляні фільтри не пропускають через себе весь потік масла. Моторне масло по одному контуру вільно циркулює в двигуні, а в іншому контурі проходить через фільтр. Поступово через фільтр проходить весь обсяг масла.

 

 

Таке очищення займає більше часу, але, вона вважається більш якісною, крім того, немає ризику підвищення тиску масла в системі змащення через засмічення фільтра або з причини поломки перепускного клапана.

 

 

КОМБІНОВАНИЙ масляні фільтри

 

 

 

 

 

У свою чергу комбіновані масляні фільтри поєднують в собі і повнопотоковий і частічнопоточную фільтрацію моторного масла. Така система забезпечує ще більш ретельну фільтрацію масла і, відповідно, більш тривалий термін служби фільтра та моторного масла.

 

 

В незалежності від типу використовуваного в автомобілі масляного фільтра, потрібно обов'язково вчасно і регулярно проводити їх заміну. Зазвичай автовиробники рекомендують міняти масляний фільтр після 7000 - 10 000 кілометрів пробігу.

 

 

ВИДИ масляні фільтри

 

 

 

 

 

За своєю конструкцією масляні фільтри діляться на розбірні і одноразові, тобто нерозбірні.

 

 

Розбірні масляні фільтри мають ряд переваг в порівнянні з нерозбірними, і є більш кращими для установки на автомобіль. Основна перевага розбірного фільтра, це його низька ціна при хорошій якості фільтрації масла.

 

 

Низька вартість зміни фільтра обумовлена ​​тим, що замінювати доводиться тільки фільтруючий елемент. Ще одна перевага таких фільтрів, це простота утилізації.

 

 

Всі масляні фільтри схожі за своєю конструкцією, розрізняються лише технологією виготовлення і застосуванням різних матеріалів. Як би там не було - основний елемент будь-якого фільтру - це фільтруючий елемент, в якості якого найчастіше виступає спеціальний папір.

 

 

Якість використовуваної фільтрувального паперу - дуже важливий момент, що визначає якість усього фільтра. Такий папір має відповідати ряду строгих параметрів.

 

 

який масляний фільтр вибрати

 

 

Низькоякісна папір не зможе забезпечити належною мірою фільтрації, і одночасно нормальної пропускної здатності фільтра. Саме тому при використанні масляних фільтрів поганої якості, двигун автомобіля швидше зноситься і вичерпає свій ресурс.

 

 

Крім перерахованих вище параметрів, при виборі масляного фільтра необхідно враховувати ступінь його фільтрації. Для автомобільних двигунів тонкість очищення моторного масла не повинна бути нижче 5 мкм. Тобто частки крупніше 5 мкм не повинні пропускатися фільтром.

 

 

Якщо фільтр забезпечує більш тонку ступінь очищення масла, то, як правило, він надає більший опір потоку масла. При виробництві фільтрів важливо дотримуватися цей баланс між пропускною здатністю фільтра, і якістю очищення масла.

 

 

 

 

 

При покупці масляного фільтра звертайте увагу на наявність сертифікату якості. Також, обов'язково вивчіть інформацію на упаковці. У відомих світових виробників всі технології виробництва відповідають міжнародним стандартам якості за нормами ISO-9001.